Zajęcia akrobatyczne dla dzieci

Na zajęciach akrobatycznych dzieci poznają podstawy akrobatyki oraz wykonują ćwiczenia gimnastyczne korygujące postawę ciała doskonale się przy tym bawiąc.

Treningi akrobatyczne dla dzieci w Poznaniu i okolicach

Zajęcia i treningi akrobatyczne dla najmłodszych dzieci składają się z treningów przeprowadzanych w formie gier i zabaw.  Zajęcia akrobatyczne rozwijają w dziecku pasję do sportu. Uczą pracy w grupie i dyscypliny. Zajęcia akrobatyczne dla najmłodszych dzieci w wieku 3 lat trwają 30 minut, w grupach nie większych niż 6 dzieci. Treningi akrobatyczne dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat trwają 45 minut i składają się z grup liczących maksymalnie 12 dzieci.

Treningi akrobatyczne dla najmłodszych dzieci

Zajęcia akrobatyczne dla najmłodszych dzieci kształtują odpowiednie nawyki ruchowe, które znacznie ułatwiają trenowanie akrobatyki i innych sportów w wieku starszym. Związane są z szybszą nauką elementów akrobatycznych i kształtowaniem siły mięśniowej.

Podczas zabaw i gier ruchowych na treningach akrobatycznych dzieci skaczą, mocują się, wspinają dzięki czemu rozwijają koordynacje ruchową, zwinność, uczą się bezpiecznie upadać.

Gimnastyczne ćwiczenia dla dzieci

Trening rozpoczynamy zabawą orientacyjno -porządkową co pozwala dzieciom skupić się i formować dyscyplinę w grupie. Rozgrzewka jest przeprowadzana w formie zabawy.

Główna część treningu to zazwyczaj szlifowanie jednego elementu przy pomocy trenera. Dzieci pokonują tor przeszkód w którym są zawarte elementy ogólno-rozwojowe, zwinnościowe i wiele innych.

Zakończenie treningu to przeprowadzenie ćwiczeń korekcyjnych i rozciągających w atrakcyjny sposób. Dzieci podczas zajęć moją okazję w bezpiecznych warunkach spróbować swoich sił w akrobatyce, jaki również wyszaleć się, poskakać i się wybawić na sali wypełnionej profesjonalnym sprzętem akrobatycznym.

Call Now Button