Akrobatyka powietrzna dla dzieci

Akrobatyka powietrzna jest połączeniem elementów gimnastyki, tańca i sztuki cyrkowej wykonywanych na zawieszonym kole. Treningi akrobatyki powietrznej dla dzieci to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych dyscyplin sportu, Zajęcia akrobatyczne w powietrzu bazują na ogólnorozwojowych aktywnościach fizycznych, skupiając się na dobrym samopoczuciu i ładnej sylwetce. Na treningach akrobatyki powietrznej głównie uczymy się różnych zwisów na rękach i nogach oraz efektownych figur akrobatycznych.

Treningi akrobatyki powietrznej dla dzieci

Pierwsze treningi akrobatyki powietrznej najczęściej polegają na ćwiczeniach wzmacniających oraz nauce podstawowych metod wchodzenia na koło. Podczas kolejnych treningów, gdy tylko dzieci poczują się trochę pewniej, wprowadzane są statyczne figury akrobatyczne wykonywane przy użyciu koła. Po opanowaniu podstaw można zacząć łączyć poszczególne figury w układy oraz dodawać coraz bardziej dynamiczne elementy. Im dłużej ćwiczymy, tym więcej satysfakcji możemy czerpać z treningu i tym większą przyjemność sprawia nauka nowych elementów.

Zajęcia akrobatyki powietrznej dla dzieci

Zajęcia akrobatyki powietrznej dla dzieci dają pociechom możliwość poczucia się jak prawdziwa artystka w cyrku, rozwinąć skrzydła oraz przełamać nieśmiałość, i to wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa. Dzieci trenują pod okiem doświadczonej trenerki i każde z nich ma zabezpieczone podłoże grubymi materacami.

Po intensywnej praktyce w powietrzu zawsze poświęcamy czas na rozciągnięcie mięśni całego ciała, szczególnie skupiając się na szpagatach i mostkach. Regularne zajęcia na kole poprawią ogólną sprawność i kondycję fizyczną, wzmacniają mięśnie oraz budują poczucie kontroli nad własnym ciałem.

Call Now Button