Stretching i podstawy akrobatyki dla kobiet

Stretching, czyli zajęcia rozciągające polegające na rozciąganiu mięśni, kształtują ich elastyczność, zwiększają ruchomość stawów oraz zmniejszają napięcie mięśniowe.
Wyróżniamy dwa rodzaje stretchingu: dynamiczny oraz statyczny. Stretching dynamiczny to ćwiczenia rozciągające, które polegają na szybkim naciągnięciu mięśnia i powrocie do jego naturalnej pozycji. Oznacza to, że podczas ćwiczeń porusza się kończynami w różnych płaszczyznach, w maksymalnym zakresie ruchu.
Stretching statyczny polega na rozciąganiu mięśni podczas spoczynku. Chodzi o wyizolowanie konkretnej grupy mięśniowej, oczywiście w odpowiedniej, kontrolowanej pozycji.

Stretching dla kobiet

Na zajęciach łączymy te dwa rodzaje stretchingu dla osiągnięcia lepszych wyników. Robimy dużo wprawek do szpagatu poprzecznego i podłużnego oraz mostków, które są podstawą wszystkich dyscyplin gimnastycznych.

Podstawy akrobatyki dla kobiet

Oprócz rozciągania, na każdym treningu ćwiczymy jeden z elementów akrobatycznych: stanie na rękach, przewroty, przerzuty, przejścia i wiele innych. Do elementów podchodzimy stopniowo, zaczynając od wersji bardzo początkującej, po osiągnięciu której przechodzimy do bardziej zaawansowanych. Przy takim podejściu do zajęć, każda kursantka ma możliwość dopasować do siebie poziom zaawansowania, żeby czuć się pewnie pod czas zajęć, a także zdobyć nową umiejętność akrobatyczną.
Wśród zalet zajęć ze stretchingu są powiększenie zakresu ruchu, polepszenie ukrwienia mięśni, lepsza koordynacja, relaksacja ciała oraz umysłu.

Call Now Button